We Could Be The Same

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"We Could Be The Same"
Këngë nga maNga
Publikimi3 mars, 2010
FormatiCD Single, Shkarkim Digjital
Regjistrimi2010
ZhanriRok, Rap Rok
Gjatësia3:01
CilësiaSony Music Entertainment
TekstshkruesFerman Akgül & Evren Özdemir
ProducerFerman Akgül & Evren Özdemir
Kronologjia e këngëve
"Cevapsız Sorular"
(2010)
"We Could Be the Same"
(2010)
TBD
We Could Be The Same
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiTurqia
PerformuesmaNga
GjuhaAngleze
TekstshkruesFerman Akgül
PërcjellësFerman Akgül
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale1
Pikët në Gjysëm-Finale118
Vendi në Finale2
Pikët në Finale170
Paraqitjet tjera
◄ Düm Tek Tek (2009)   
[[|Live it up (2011) ►]]

We Could Be The Same (Sq:Ne mund të jemi të njejtë) është këngë nga grupi maNga.[1][2][3]

Kënga[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga në përgjithësi është shkruar dhe kompozuar nga pjestarët e maNga-s, Ferman Akgül & Evren Özdemir. Kënga në tërësi u bë e ditur më 26 shkurt, 2010 ku të bëhej publike më 3 mars, 2010.

Refreni[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

For all this time
I’ve been loving you
Don’t even know your name
For just one night
We could be the same
No matter what they say

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi Televizioni turk zgjodhi maNga të riprezantojë Turqinë, kjo bëri arsyen që maNga me We Could Be The Same të riprezantojë TurqinëFestivalin Evropian të këngës 2010 në Oslo.[4], kjo këngë në gjysëm-finale u vlerësua me vendin e parë, apo fitues i gjysëm-finales, ku dhe u kualifikua për në finale. kënga "We could be the same" ishte shumë e sukseshme dhe për këtë arsye mori vendin e dytë me rreth 170 pikë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ It's official: maNga for Turkey! | News | Eurovision Song Contest - Malmö 2013
  2. ^ http://www.esctoday.com/news/read/14811
  3. ^ "Eurovision'a 'maNga' gidiyor-HABERTÜRK" (në turqisht). Arkivuar nga origjinali më 26 shkurt 2010. Marrë më 10 shtator 2019.
  4. ^ maNga me We Could be the same?