Xhamia e Suziut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e Suziut
Xhamia e Suziut, Prizren.jpg
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPrizren, Kosovë
NdërtuarShek. XVI
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës349

Xhamia e Suziut është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.