Cafu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cafu
Cafu in 2010
Cafu në vitin 2013
Të dhënat personale
Emri i plotëMarcos Evangelista de Morais
Data e lindjes (1970-06-07) 7 Qershor 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesItaquaquecetuba, Brazil
Gjatësia1.76 m
PozicioniMbrojtës i djathtë / Qëndër-mbrojtës
Karriera në rini
1988–1990São Paulo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1995São Paulo95(6)
1995Zaragoza16(0)
1995Juventude0(0)
1995–1997Palmeiras35(0)
1997–2003Roma163(5)
2003–2008Milan119(4)
Gjithsej428(15)
Ekipi kombëtar
1990–2006Brazili142(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marcos Evangelista de Moraes i njohur si Cafu lindi më 7 qershor të vitit 1970São Paulo, Brazil, është futbollist brazilian.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.