Kantoni Coudray-Saint-Germer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Coudray-Saint-Germer
Canton du Coudray-Saint-Germer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Le Coudray-Saint-Germer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 203,1 km2
Popullsia 15.093 banorë 2007
Dendësia 74,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6010

Kantoni Coudray-Saint-Germer (frëngjisht: Canton du Coudray-Saint-Germer) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Coudray-Saint-Germer. Ka sipërfaqe 203.1km2 dhe popullsi 15093 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coudray-Saint-Germer aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]