Kantoni Envermeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Envermeu)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Envermeu
Canton d'Envermeu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Envermeu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249,37 km2
Popullsia 15.710 banorë 1999
Dendësia 63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7618

Kantoni Envermeu (frëngjisht: Canton d'Envermeu) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Envermeu. Ka sipërfaqe 249.37km2 dhe popullsi 15710 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Envermeu aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]