Kantoni Étréchy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Étréchy
Canton d’Étréchy
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Étampes
Kryeqëndra Étréchy
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°11′23″V 48°29′38″L / 2.1898413°V 48.4937863°L / 2.1898413; 48.4937863 (Kantoni Étréchy)Koordinatat: 2°11′23″V 48°29′38″L / 2.1898413°V 48.4937863°L / 2.1898413; 48.4937863 (Kantoni Étréchy)
Popullsia 20.346 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9109
Kantoni Étréchy – harta_foto

Kantoni Étréchy (frëngjisht: Canton d'Étréchy) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Étréchy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20346 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Étréchy aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]