Kantoni Brunoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brunoy
Canton de Brunoy
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Brunoy
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°30′16″V 48°41′52″L / 2.5044322°V 48.6979148°L / 2.5044322; 48.6979148 (Kantoni Brunoy)Koordinatat: 2°30′16″V 48°41′52″L / 2.5044322°V 48.6979148°L / 2.5044322; 48.6979148 (Kantoni Brunoy)
Lartësia 37 94 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 6,62 km2
Popullsia 25.377 banorë 2010
Dendësia 3.833,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9105
Kantoni Brunoy – harta_foto

Kantoni Brunoy (frëngjisht: Canton de Brunoy) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brunoy. Ka sipërfaqe 6.62km2 dhe popullsi 25377 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brunoy aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]