Kantoni Vigneux-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vigneux-sur-Seine
Canton de Vigneux-sur-Seine
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Vigneux-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°25′01″V 48°42′00″L / 2.4169922°V 48.7001152°L / 2.4169922; 48.7001152 (Kantoni Vigneux-sur-Seine)Koordinatat: 2°25′01″V 48°42′00″L / 2.4169922°V 48.7001152°L / 2.4169922; 48.7001152 (Kantoni Vigneux-sur-Seine)
Popullsia 27.331 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9134
Kantoni Vigneux-sur-Seine – harta_foto

Kantoni Vigneux-sur-Seine (frëngjisht: Canton de Vigneux-sur-Seine) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vigneux-sur-Seine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27331 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vigneux-sur-Seine aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]