Kantoni Saint-Michel-sur-Orge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Michel-sur-Orge
Canton de Saint-Michel-sur-Orge
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Saint-Michel-sur-Orge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°18′09″V 48°37′49″L / 2.302537°V 48.6303347°L / 2.302537; 48.6303347 (Kantoni Saint-Michel-sur-Orge)Koordinatat: 2°18′09″V 48°37′49″L / 2.302537°V 48.6303347°L / 2.302537; 48.6303347 (Kantoni Saint-Michel-sur-Orge)
Lartësia 38 91 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 5,29 km2
Popullsia 20.046 banorë 2010
Dendësia 3.789,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9133
Kantoni Saint-Michel-sur-Orge – harta_foto

Kantoni Saint-Michel-sur-Orge (frëngjisht: Canton de Saint-Michel-sur-Orge) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Michel-sur-Orge. Ka sipërfaqe 5.29km2 dhe popullsi 20046 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Michel-sur-Orge aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]