Kantoni Évry-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Évry-Nord
Canton d’Évry-Nord
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Évry
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°25′46″V 48°37′26″L / 2.4295664°V 48.623832°L / 2.4295664; 48.623832 (Kantoni Évry-Nord)Koordinatat: 2°25′46″V 48°37′26″L / 2.4295664°V 48.623832°L / 2.4295664; 48.623832 (Kantoni Évry-Nord)
Popullsia 40.261 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9139
Kantoni Évry-Nord – harta_foto

Kantoni Évry-Nord (frëngjisht: Canton d'Évry-Nord) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Évry. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 40261 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Évry-Nord aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]