Kantoni Savigny-sur-Orge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Savigny-sur-Orge
Canton de Savigny-sur-Orge
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Savigny-sur-Orge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°20′45″V 48°40′47″L / 2.345721°V 48.679667°L / 2.345721; 48.679667 (Kantoni Savigny-sur-Orge)Koordinatat: 2°20′45″V 48°40′47″L / 2.345721°V 48.679667°L / 2.345721; 48.679667 (Kantoni Savigny-sur-Orge)
Lartësia 33 99 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 5,17 km2
Popullsia 28.220 banorë 2010
Dendësia 5.458,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9126
Kantoni Savigny-sur-Orge – harta_foto

Kantoni Savigny-sur-Orge (frëngjisht: Canton de Savigny-sur-Orge) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Savigny-sur-Orge. Ka sipërfaqe 5.17km2 dhe popullsi 28220 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Savigny-sur-Orge aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]