Kantoni Dourdan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dourdan
Canton de Dourdan
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Étampes
Kryeqëndra Dourdan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°00′56″V 48°31′44″L / 2.015629°V 48.528867°L / 2.015629; 48.528867 (Kantoni Dourdan)Koordinatat: 2°00′56″V 48°31′44″L / 2.015629°V 48.528867°L / 2.015629; 48.528867 (Kantoni Dourdan)
Lartësia 82 163 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 138,39 km2
Popullsia 16.616 banorë 2010
Dendësia 120,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9107
Kantoni Dourdan – harta_foto

Kantoni Dourdan (frëngjisht: Canton de Dourdan) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dourdan. Ka sipërfaqe 138.39km2 dhe popullsi 16616 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dourdan aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]