Kantoni Grigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grigny
Canton de Grigny
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Grigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°23′06″V 48°39′22″L / 2.3849344°V 48.656238°L / 2.3849344; 48.656238 (Kantoni Grigny)Koordinatat: 2°23′06″V 48°39′22″L / 2.3849344°V 48.656238°L / 2.3849344; 48.656238 (Kantoni Grigny)
Popullsia 26.638 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9140
Kantoni Grigny – harta_foto

Kantoni Grigny (frëngjisht: Canton de Grigny) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grigny. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26638 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grigny aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]