Kantoni Saint-Chéron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Chéron
Canton de Saint-Chéron
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Étampes
Kryeqëndra Saint-Chéron
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°07′27″V 48°33′16″L / 2.1242908°V 48.5544198°L / 2.1242908; 48.5544198 (Kantoni Saint-Chéron)Koordinatat: 2°07′27″V 48°33′16″L / 2.1242908°V 48.5544198°L / 2.1242908; 48.5544198 (Kantoni Saint-Chéron)
Popullsia 26.735 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9124
Kantoni Saint-Chéron – harta_foto

Kantoni Saint-Chéron (frëngjisht: Canton de Saint-Chéron) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Chéron. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26735 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Chéron aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]