Kantoni Brétigny-sur-Orge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brétigny-sur-Orge
Canton de Brétigny-sur-Orge
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Brétigny-sur-Orge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°18′21″V 48°36′41″L / 2.3059487°V 48.611434°L / 2.3059487; 48.611434 (Kantoni Brétigny-sur-Orge)Koordinatat: 2°18′21″V 48°36′41″L / 2.3059487°V 48.611434°L / 2.3059487; 48.611434 (Kantoni Brétigny-sur-Orge)
Lartësia 41 97 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 48,02 km2
Popullsia 36.369 banorë 2010
Dendësia 757,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9104
Kantoni Brétigny-sur-Orge – harta_foto

Kantoni Brétigny-sur-Orge (frëngjisht: Canton de Brétigny-sur-Orge) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqendra e kantonit është Brétigny-sur-Orge. Ka sipërfaqe 48,02 km2 dhe popullsi 36369 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brétigny-sur-Orge aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]