Kantoni Mennecy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mennecy
Canton de Mennecy
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Mennecy
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°27′13″V 48°35′21″L / 2.4534944°V 48.5890438°L / 2.4534944; 48.5890438 (Kantoni Mennecy)Koordinatat: 2°27′13″V 48°35′21″L / 2.4534944°V 48.5890438°L / 2.4534944; 48.5890438 (Kantoni Mennecy)
Popullsia 39.695 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9116
Kantoni Mennecy – harta_foto

Kantoni Mennecy (frëngjisht: Canton de Mennecy) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mennecy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 39695 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mennecy aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]