Kantoni Sainte-Geneviève-des-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sainte-Geneviève-des-Bois
Canton de Sainte-Geneviève-des-Bois
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Sainte-Geneviève-des-Bois
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°19′37″V 48°38′26″L / 2.3268592°V 48.6405622°L / 2.3268592; 48.6405622 (Kantoni Sainte-Geneviève-des-Bois)Koordinatat: 2°19′37″V 48°38′26″L / 2.3268592°V 48.6405622°L / 2.3268592; 48.6405622 (Kantoni Sainte-Geneviève-des-Bois)
Lartësia 37 90 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 9,27 km2
Popullsia 34.195 banorë 2010
Dendësia 3.688,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9125
Kantoni Sainte-Geneviève-des-Bois – harta_foto

Kantoni Sainte-Geneviève-des-Bois (frëngjisht: Canton de Sainte-Geneviève-des-Bois) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Geneviève-des-Bois. Ka sipërfaqe 9.27km2 dhe popullsi 34195 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sainte-Geneviève-des-Bois aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]