Kantoni Athis-Mons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Athis-Mons
Canton d’Athis-Mons
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Athis-Mons
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°23′20″V 48°42′27″L / 2.388938°V 48.707367°L / 2.388938; 48.707367 (Kantoni Athis-Mons)Koordinatat: 2°23′20″V 48°42′27″L / 2.388938°V 48.707367°L / 2.388938; 48.707367 (Kantoni Athis-Mons)
Lartësia 32 94 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 14,7 km2
Popullsia 37.504 banorë 2010
Dendësia 2.551,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9102
Kantoni Athis-Mons – harta_foto

Kantoni Athis-Mons (frëngjisht: Canton d'Athis-Mons) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Athis-Mons. Ka sipërfaqe 14.7km2 dhe popullsi 37504 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Athis-Mons aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]