Kantoni Viry-Châtillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Viry-Châtillon
Canton de Viry-Châtillon
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Viry-Châtillon
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°22′30″V 48°40′17″L / 2.374973°V 48.671342°L / 2.374973; 48.671342 (Kantoni Viry-Châtillon)Koordinatat: 2°22′30″V 48°40′17″L / 2.374973°V 48.671342°L / 2.374973; 48.671342 (Kantoni Viry-Châtillon)
Popullsia 32.045 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9127
Kantoni Viry-Châtillon – harta_foto

Kantoni Viry-Châtillon (frëngjisht: Canton de Viry-Châtillon) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Viry-Châtillon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 32045 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Viry-Châtillon aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]