Kantoni Morsang-sur-Orge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Morsang-sur-Orge
Canton de Morsang-sur-Orge
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Morsang-sur-Orge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°20′46″V 48°39′42″L / 2.3461175°V 48.6617586°L / 2.3461175; 48.6617586 (Kantoni Morsang-sur-Orge)Koordinatat: 2°20′46″V 48°39′42″L / 2.3461175°V 48.6617586°L / 2.3461175; 48.6617586 (Kantoni Morsang-sur-Orge)
Popullsia 30.065 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9131
Kantoni Morsang-sur-Orge – harta_foto

Kantoni Morsang-sur-Orge (frëngjisht: Canton de Morsang-sur-Orge) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Morsang-sur-Orge. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 30065 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morsang-sur-Orge aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]