Kantoni Montlhéry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montlhéry
Canton de Montlhéry
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Montlhéry
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°16′20″V 48°38′21″L / 2.272167°V 48.639233°L / 2.272167; 48.639233 (Kantoni Montlhéry)Koordinatat: 2°16′20″V 48°38′21″L / 2.272167°V 48.639233°L / 2.272167; 48.639233 (Kantoni Montlhéry)
Lartësia 37 172 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 46,42 km2
Popullsia 39.936 banorë 2010
Dendësia 860,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9120
Kantoni Montlhéry – harta_foto

Kantoni Montlhéry (frëngjisht: Canton de Montlhéry) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montlhéry. Ka sipërfaqe 46.42km2 dhe popullsi 39936 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montlhéry aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]