Kantoni Saint-Germain-lès-Corbeil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Germain-lès-Corbeil
Canton de Saint-Germain-lès-Corbeil
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Saint-Germain-lès-Corbeil
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°29′17″V 48°37′14″L / 2.4879205°V 48.6205235°L / 2.4879205; 48.6205235 (Kantoni Saint-Germain-lès-Corbeil)Koordinatat: 2°29′17″V 48°37′14″L / 2.4879205°V 48.6205235°L / 2.4879205; 48.6205235 (Kantoni Saint-Germain-lès-Corbeil)
Popullsia 34.005 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9132
Kantoni Saint-Germain-lès-Corbeil – harta_foto

Kantoni Saint-Germain-lès-Corbeil (frëngjisht: Canton de Saint-Germain-lès-Corbeil) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Germain-lès-Corbeil. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 34005 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Germain-lès-Corbeil aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]