Kantoni Corbeil-Essonnes-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Corbeil-Essonnes-Ouest
Canton de Corbeil-Essonnes-Ouest
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Corbeil-Essonnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°28′55″V 48°36′50″L / 2.4820251°V 48.6138786°L / 2.4820251; 48.6138786 (Kantoni Corbeil-Essonnes-Ouest)Koordinatat: 2°28′55″V 48°36′50″L / 2.4820251°V 48.6138786°L / 2.4820251; 48.6138786 (Kantoni Corbeil-Essonnes-Ouest)
Popullsia 26.300 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9106
Kantoni Corbeil-Essonnes-Ouest – harta_foto

Kantoni Corbeil-Essonnes-Ouest (frëngjisht: Canton de Corbeil-Essonnes-Ouest) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corbeil-Essonnes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26300 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Corbeil-Essonnes-Ouest aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]