Kantoni Bièvres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bièvres
Canton de Bièvres
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Bièvres
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°12′54″V 48°45′15″L / 2.215071°V 48.754244°L / 2.215071; 48.754244 (Kantoni Bièvres)Koordinatat: 2°12′54″V 48°45′15″L / 2.215071°V 48.754244°L / 2.215071; 48.754244 (Kantoni Bièvres)
Lartësia 52 178 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 46,18 km2
Popullsia 27.181 banorë 2010
Dendësia 588,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9103
Kantoni Bièvres – harta_foto

Kantoni Bièvres (frëngjisht: Canton de Bièvres) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bièvres. Ka sipërfaqe 46.18km2 dhe popullsi 27181 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bièvres aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]