Kantoni Corbeil-Essonnes-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Corbeil-Essonnes-Est
Canton de Corbeil-Essonnes-Est
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Corbeil-Essonnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°28′55″V 48°36′50″L / 2.4820251°V 48.6138786°L / 2.4820251; 48.6138786 (Kantoni Corbeil-Essonnes-Est)Koordinatat: 2°28′55″V 48°36′50″L / 2.4820251°V 48.6138786°L / 2.4820251; 48.6138786 (Kantoni Corbeil-Essonnes-Est)
Popullsia 21.655 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9137
Kantoni Corbeil-Essonnes-Est – harta_foto

Kantoni Corbeil-Essonnes-Est (frëngjisht: Canton de Corbeil-Essonnes-Est) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corbeil-Essonnes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21655 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Corbeil-Essonnes-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]