Kantoni Montgeron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montgeron
Canton de Montgeron
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Montgeron
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°27′38″V 48°42′14″L / 2.4605083°V 48.7039052°L / 2.4605083; 48.7039052 (Kantoni Montgeron)Koordinatat: 2°27′38″V 48°42′14″L / 2.4605083°V 48.7039052°L / 2.4605083; 48.7039052 (Kantoni Montgeron)
Popullsia 22.880 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9119
Kantoni Montgeron – harta_foto

Kantoni Montgeron (frëngjisht: Canton de Montgeron) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montgeron. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22880 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montgeron aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]