Kantoni Yerres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Yerres
Canton d’Yerres
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Yerres
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°29′17″V 48°43′02″L / 2.4880868°V 48.7170945°L / 2.4880868; 48.7170945 (Kantoni Yerres)Koordinatat: 2°29′17″V 48°43′02″L / 2.4880868°V 48.7170945°L / 2.4880868; 48.7170945 (Kantoni Yerres)
Lartësia 30 116 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 12,32 km2
Popullsia 38.193 banorë 2010
Dendësia 3.100,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9136
Kantoni Yerres – harta_foto

Kantoni Yerres (frëngjisht: Canton d'Yerres) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Yerres. Ka sipërfaqe 12.32km2 dhe popullsi 38193 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Yerres aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]