Kantoni Juvisy-sur-Orge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Juvisy-sur-Orge
Canton de Juvisy-sur-Orge
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Juvisy-sur-Orge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°22′21″V 48°41′26″L / 2.3723763°V 48.6906559°L / 2.3723763; 48.6906559 (Kantoni Juvisy-sur-Orge)Koordinatat: 2°22′21″V 48°41′26″L / 2.3723763°V 48.6906559°L / 2.3723763; 48.6906559 (Kantoni Juvisy-sur-Orge)
Lartësia 32 99 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 4,04 km2
Popullsia 23.256 banorë 2010
Dendësia 5.756,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9141
Kantoni Juvisy-sur-Orge – harta_foto

Kantoni Juvisy-sur-Orge (frëngjisht: Canton de Juvisy-sur-Orge) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Juvisy-sur-Orge. Ka sipërfaqe 4.04km2 dhe popullsi 23256 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Juvisy-sur-Orge aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]