Kantoni Ris-Orangis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ris-Orangis
Canton de Ris-Orangis
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Ris-Orangis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°24′58″V 48°39′13″L / 2.4160883°V 48.6537273°L / 2.4160883; 48.6537273 (Kantoni Ris-Orangis)Koordinatat: 2°24′58″V 48°39′13″L / 2.4160883°V 48.6537273°L / 2.4160883; 48.6537273 (Kantoni Ris-Orangis)
Popullsia 27.463 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9123
Kantoni Ris-Orangis – harta_foto

Kantoni Ris-Orangis (frëngjisht: Canton de Ris-Orangis) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ris-Orangis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27463 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ris-Orangis aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]