Kantoni Les Ulis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Ulis
Canton des Ulis
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Les Ulis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°10′11″V 48°40′56″L / 2.1698213°V 48.6821563°L / 2.1698213; 48.6821563 (Kantoni Les Ulis)Koordinatat: 2°10′11″V 48°40′56″L / 2.1698213°V 48.6821563°L / 2.1698213; 48.6821563 (Kantoni Les Ulis)
Lartësia 87 170 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 5,52 km2
Popullsia 24.792 banorë 2010
Dendësia 4.491,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9143
Kantoni Les Ulis – harta_foto

Kantoni Les Ulis (frëngjisht: Canton des Ulis) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Ulis. Ka sipërfaqe 5.52km2 dhe popullsi 24792 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Ulis aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]