Kantoni Limours

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Limours
Canton de Limours
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Limours
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°04′37″V 48°38′45″L / 2.0770785°V 48.6458453°L / 2.0770785; 48.6458453 (Kantoni Limours)Koordinatat: 2°04′37″V 48°38′45″L / 2.0770785°V 48.6458453°L / 2.0770785; 48.6458453 (Kantoni Limours)
Lartësia 59 178 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 101,59 km2
Popullsia 25.071 banorë 2010
Dendësia 246,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9113
Kantoni Limours – harta_foto

Kantoni Limours (frëngjisht: Canton de Limours) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limours. Ka sipërfaqe 101.59km2 dhe popullsi 25071 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Limours aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]