Kantoni Méréville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Méréville
Canton de Méréville
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Étampes
Kryeqëndra Méréville
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°05′13″V 48°19′06″L / 2.087059°V 48.3182786°L / 2.087059; 48.3182786 (Kantoni Méréville)Koordinatat: 2°05′13″V 48°19′06″L / 2.087059°V 48.3182786°L / 2.087059; 48.3182786 (Kantoni Méréville)
Popullsia 15.770 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9117
Kantoni Méréville – harta_foto

Kantoni Méréville (frëngjisht: Canton de Méréville) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Méréville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15770 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Méréville aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]