Kantoni Draveil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Draveil
Canton de Draveil
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Draveil
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°24′29″V 48°41′07″L / 2.408014°V 48.685183°L / 2.408014; 48.685183 (Kantoni Draveil)Koordinatat: 2°24′29″V 48°41′07″L / 2.408014°V 48.685183°L / 2.408014; 48.685183 (Kantoni Draveil)
Popullsia 28.491 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9129
Kantoni Draveil – harta_foto

Kantoni Draveil (frëngjisht: Canton de Draveil) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Draveil. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 28491 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Draveil aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]