Kantoni Milly-la-Forêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Milly-la-Forêt
Canton de Milly-la-Forêt
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Milly-la-Forêt
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°28′01″V 48°24′13″L / 2.4669027°V 48.4035227°L / 2.4669027; 48.4035227 (Kantoni Milly-la-Forêt)Koordinatat: 2°28′01″V 48°24′13″L / 2.4669027°V 48.4035227°L / 2.4669027; 48.4035227 (Kantoni Milly-la-Forêt)
Popullsia 14.488 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9118
Kantoni Milly-la-Forêt – harta_foto

Kantoni Milly-la-Forêt (frëngjisht: Canton de Milly-la-Forêt) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Milly-la-Forêt. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14488 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Milly-la-Forêt aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]