Kantoni Arpajon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arpajon
Canton d’Arpajon
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Arpajon
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°14′51″V 48°35′25″L / 2.247632°V 48.59014°L / 2.247632; 48.59014 (Kantoni Arpajon)Koordinatat: 2°14′51″V 48°35′25″L / 2.247632°V 48.59014°L / 2.247632; 48.59014 (Kantoni Arpajon)
Lartësia 42 168 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 62,8 km2
Popullsia 44.507 banorë 2010
Dendësia 708,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9101
Kantoni Arpajon – harta_foto

Kantoni Arpajon (frëngjisht: Canton d'Arpajon) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arpajon. Ka sipërfaqe 62.8km2 dhe popullsi 44507 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arpajon aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]