Kantoni Étampes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Étampes
Canton d’Étampes
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Étampes
Kryeqëndra Étampes
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°09′41″V 48°26′03″L / 2.161491°V 48.434264°L / 2.161491; 48.434264 (Kantoni Étampes)Koordinatat: 2°09′41″V 48°26′03″L / 2.161491°V 48.434264°L / 2.161491; 48.434264 (Kantoni Étampes)
Popullsia 33.501 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9108
Kantoni Étampes – harta_foto

Kantoni Étampes (frëngjisht: Canton d'Étampes) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Étampes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33501 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Étampes aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]