Kantoni Chilly-Mazarin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chilly-Mazarin
Canton de Chilly-Mazarin
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Chilly-Mazarin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°18′45″V 48°42′09″L / 2.3125201°V 48.702521°L / 2.3125201; 48.702521 (Kantoni Chilly-Mazarin)Koordinatat: 2°18′45″V 48°42′09″L / 2.3125201°V 48.702521°L / 2.3125201; 48.702521 (Kantoni Chilly-Mazarin)
Lartësia 42 101 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 19,48 km2
Popullsia 36.425 banorë 2010
Dendësia 1.869,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9128
Kantoni Chilly-Mazarin – harta_foto

Kantoni Chilly-Mazarin (frëngjisht: Canton de Chilly-Mazarin) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chilly-Mazarin. Ka sipërfaqe 19.48km2 dhe popullsi 36425 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chilly-Mazarin aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]