Kantoni Havre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kantoni Havre
Cantons du Havre
—  kanton  
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Le Havre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 49,21 km2
Popullsia 198.788 banorë 1999
Dendësia 4.039,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7656

Kantoni Havre (frëngjisht: Canton du Havre) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Havre. Ka sipërfaqe 49.21km2 dhe popullsi 198788 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Havre aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • - 9 conseillers généraux

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]