Shine (Eurosong 2010)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjeorgjia Shine
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Gjeorgjia
Performues Sofo Nizharadze
Gjuha Angleze
Tekstshkrues Hanne Sørvaag, Harry Sommerdahl, Chistian Leuzzi
Përcjellës Hanne Sørvaag, Harry Sommerdahl, Chistian Leuzzi
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ We Don't Wanna Put In (2009)   

Shine është këngë nga Sofo Nizharadze, e shkruar dhe kompozuar nga Hanne Sørvaag, Harry Sommerdahl dhe Chistian Leuzzi. Shine do riprezantohet nga Sofo dhe do riprezantojë GjeorgjinëFestivalin Evropian të Këngës 2010 apo Eurosong 2010 që do mbahet në Oslo.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]