Ndryshimi mes inspektimeve të "Motörhead"

Jump to navigation Jump to search
200 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Motörhead kanë pasur sukses të madh në vitet e para të [[1980|1980-ave]], me albume si ''[[Overkill]]'', ''[[Bomber]]'', ''[[Ace of Spades]]'' dhe ''[[No Sleep 'til Hammersmith]]'' (pozita #1 në Angli), kanë arritur në pozita shumë të larta të toplistave dhe u kanë sjellë fitime shumë të mëdha. Kurse kohëve të fundit, (përveç albumeve në studio, albumeve "live" dhe koncerteve) janë marrë me [[wrestling]], duke nxjerrë disa këngë për wrestler-in [[Triple H]]. Në [[2004]] kanë nxjerrë këngën "You Better Swim", për filmin e [[seri|serisë]] së famshme të animuar [[ShBA|amerikane]] [[SpongeBob SquarePants]]. Kënga është version i ri i klasikut të grupit "You Better Run" (Albumi ''[[March ör Die]]'', [[1992]]). Në këtë version është ndryshuar titulli dhe tekstit, që ka marrë një kuptim tjetër dhe teksti tani flet në fakt për peshqit, peshkaqenët edhe balenat vrasëse <ref>[http://www.dailycal.org/sharticle.php?id=16985t Various Artists - Music from the SpongeBob SquarePants Movie] ''The Daily Californian'' CD review.</ref>.<br>
Në vitin [[2005]], pas disa kandidaturave të dështuara, grupi fiton për herë të parë çmimin [[Grammy Award]], me këngën "Whiplash", një këngë ''cover'' e grupit [[Metallica]], botuar në diskun ''Metallic Assault: A Tribute to Metallica''.
 
Aktualisht, mbas daljes në shitje të albumit të tyre të fundit ''[[Kiss of Death]]'' 'më [[2006]], grupi është duke bërë disa koncerte e turne në kontinente si [[Evropa]] dhe [[Amerika]].
 
==Historia==
1.148

edits

Menyja e navigimit