Elektroteknika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Elektroteknika është degë e teknikës që merret me prodhimin dhe me shfrytëzimin e energjisë elektrike për qëllime të ndryshme [1].

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980