Ikja e shtërgut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ikja e shtërgut
AutoriIsmail Kadare
ShtetiShqipëri
Gjuhashqip
Subjekt(e)mbi poetin Lasgush Poradeci
BotuesiShtëpia Botuese Onufri
Botimi

Ikja e shtërgut është një mikroroman i shkruajtur nga Ismail Kadare në vitet '80, i nxjerrur jashtë shtetit me ndihmën e botuesit francez Claude Durand dhe i depozituar në një kasafortë në Paris.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]