Kohë barbare (Nga Shqipëria në Kosovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kohë barbare (Nga Shqipëria në Kosovë) biseda me Autor Ismail Kadare. Shtëpia botuese Onufri.

Bisedat e këtij libri janë regjistruar gjatë një periudhe prej tre vjetësh. Çdo takim me Ismail Kadarenë fillonte dhe mbaronte me arsyetime politike që, siç do ta vini re, shfaqen herë pas here në bisedat tona.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]