InCulto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
InCulto
Background information
OrigjinaLituania Lituania
ZhanretSka dhe Funk
Vitet aktik2003-
Antar/ëtJurgis Didžiulis
Aurelijus Morlencas
Sergej Makidon
Jievaras Jasinskis
Laurynas Lapė

InCulto është një grup nga Lituania.

Bendi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bendi përbëhet nga Jurgis Didžiulis, Aurelijus Morlencas, Sergej Makidon, Jievaras Jasinskis dhe Laurynas Lapė.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

2004:PostSovPop.
2007:Marijos Žemės Superhitai

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Kënga Bashkpunimi Përkthimi
2004 "Jei labai nori" Linas Karalius Pranë teje
2004 "Suk, suk ratelį" - Rrota, Suk Suk
2005 "Boogaloo" - -
2006 "Welcome To Lithuania" - Mirë vini në Lituani
2007 "Reikia bandyt" Erica Jennings Duhet provuar
2007 "Pasiilgau namų" Andrius Rimiškis I përmalluar për vendlindje
2010 "East European Funk" - Frika ndaj Evropës Lindore

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

InCulto fituan finalen kombëtare për zgjedhjen e LituanisëEurovizion 2010Oslo.[1]. Kënga nga InCulto do të jetë "East European Funk" (Frika ndaj Evropës Lindore) apo Eastern European Funk.

Çmimet dhe nominimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Nominimi Çmimi Rezultati
2004 InCulto Çmim nga Bravo Music për aktin më të mirë të ri Fitues/e
2005 InCulto Çmim nga Bravo Music për bendin më të mirë Fitues/e
2005 InCulto Çmim nga Radiocentras music për alternativën më të mirë Fitues/e
2006 InCulto Çmim nga MTV Europe Music për aktin më të mirë Baltik Kandidat/e

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]