Feriqeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Firiqeja)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°38′V 21°34′L / 42.64°V 21.56°L / 42.64; 21.56

Feriqevë
Firajë
Fshat
Vendndodhja
Feriqevë is located in Kosova
Feriqevë
Feriqevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 843 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 18″ Veri

21° 34′ 22″ Lindje

Feriqevë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Firajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]