Kantoni Boulay-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Boulay-Moselle
Canton de Boulay-Moselle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Boulay-Moselle
Kryeqëndra Boulay-Moselle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 235,45 km2
Popullsia 18.056 banorë 1999
Dendësia 76,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5703

Kantoni Boulay-Moselle (frëngjisht: Canton de Boulay-Moselle) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Boulay-Moselle. Ka sipërfaqe 235.45km2 dhe popullsi 18056 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Boulay-Moselle aktualisht përbëhet nga 33 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - André Boucher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]