Kantoni Forbach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Forbach
Canton de Forbach
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Forbach
Kryeqëndra Forbach
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 16,32 km2
Popullsia 22.807 banorë 1999
Dendësia 1.397,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5712

Kantoni Forbach (frëngjisht: Canton de Forbach) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Forbach. Ka sipërfaqe 16.32km2 dhe popullsi 22807 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Forbach aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]