Kantoni Marange-Silvange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marange-Silvange
Canton de Marange-Silvange
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Metz-Campagne
Kryeqëndra Marange-Silvange
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 88,41 km2
Popullsia 21.047 banorë 1999
Dendësia 238,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5748

Kantoni Marange-Silvange (frëngjisht: Canton de Marange-Silvange) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marange-Silvange. Ka sipërfaqe 88.41km2 dhe popullsi 21047 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marange-Silvange aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Marcel Klammers

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]