Kantoni Metzervisse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Metzervisse
Canton de Metzervisse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Thionville-Est
Kryeqëndra Metzervisse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 234,16 km2
Popullsia 30.421 banorë 1999
Dendësia 129,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5721

Kantoni Metzervisse (frëngjisht: Canton de Metzervisse) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Metzervisse. Ka sipërfaqe 234.16km2 dhe popullsi 30421 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Metzervisse aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]