Kantoni Sarralbe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Sarralbe
Canton de Sarralbe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Arrondissement Sarreguemines
Kryeqëndra Sarralbe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 140,75 km2
Popullsia 15.133 banorë 1999
Dendësia 107,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5728

Kantoni Sarralbe (frëngjisht: Canton de Sarralbe) është një kantondepartamentin Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sarralbe. Ka sipërfaqe 140.75km2 dhe popullsi 15133 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Sarralbe aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]